Czy Joanna Chyłka odnajdzie się w nowej roli

Skazanie Chyłka to kolejna książka, której autorem jest Remigiusz Mróz o prawniczce Joannie Chyłce. Jest ona osobą, która niezależnie od okoliczności zawsze wierzy w powodzenie sprawy, której się podejmuje. W 15 tomie będzie musiała się zmierzyć także z wydarzeniami w życiu osobistym, w tym z własnym ślubem. 

Chyłka wraca do gry

Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka ma nadzieję na szybki powrót do gry. Chce, żeby jej kariera wróciła na dobry tor. Prawniczka próbuje podjąć się konkretnej sprawy, żeby sobie to ułatwić, jednak zostaje jej przydzielona zupełnie inna. Dodatkowym utrudnieniem będzie to, że w tej sprawie będzie występować jako oskarżyciel subsydiarny, a nie jak zawsze do tej pory obrońca. Sprawa dotyczy samobójstwa dziewczyny. Pomimo oficjalnego dochodzenia i zamknięcia sprawy matka dziewczyny wciąż ma wątpliwości co do poprawności przeprowadzonego śledztwa. Kobieta uważa, że jej córka nie popełniła samobójstwa. Dodatkowo okazuje się, że ma dowody potwierdzające prawdziwość jej słów. Chyłka brnąc w sprawę dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy. Pomimo dowodów kolejni prokuratorzy umorzali sprawę. Doszło do uchybień proceduralnych i manipulacji. Kto za tym stoi? Czy winny odpowie za swoje przewinienie? Czy prawniczka da radę wygrać sprawę, którą ktoś od dłuższego czasu próbuje zamieść pod dywan? Poza postępowaniem w sądzie Joanna Chyłka będzie musiała stawić czoło swojemu życiu prywatnemu. Czekają ją przygotowania do ślubu, a dodatkowo po latach rozłąki postanowiła nawiązać kontakt z matką. Czy ich relację da się jeszcze naprawić? Czy matka pojawi się na jej ślubie?

15 tom popularnej serii

To już 15 tom popularnej serii, której autorem jest znany polski autor Remigiusz Mróz. Tytuły poprzednich to kolejno: “Kasacja, “Zaginięcie”, “Rewizja”, “Immunitet”, “Inwigilacja”, “Oskarżenie”, “Testament”, “Kontratyp”, “Umorzenie”, “Wyrok”, “Ekstradycja”, “Precedens”, “Afekt” oraz “Egzekucja”. Cykl o Chyłce został zekranizowany, a główną rolę zagrała znana polska aktorka Magdalena Cielecka.