Joanna Chyłka powraca po raz kolejny!

Skazanie to już piętnasty tom z serii kryminalnych przygód o Joannie Chyłce. Remigiusz Mróz od lat stawia na ten sam schemat literacki, który przyniósł mu ogromny krajowy sukces. W swojej nowej książce, zamiast sięgać po nowe rozwiązania, wybiera te stare. Jednak przynosi mu to wyłącznie pożytek. Jak to się stało, że cykl o surowej i bezwzględnej pani mecenas wciąż przynosi Mrozowi ogromne zyski? Czy do grona jego fanów dołączają nowi odbiorcy?

Kryminalne przygody

Do Joanny Chyłki powracamy w prawie tym samym momencie, w którym skończyła się ostatnia część jej przygód. Po długiej batalii kobiecie w końcu udaje się odzyskać prawo do stałego wykonywania zawodu. Zdeterminowana Chyłka od razu sięga po sprawę, która z góry wydaje się przegrana. Takim ruchem chce pokazać wszystkim tym, którzy w nią nie wierzyli, że wciąż jest najlepsza w tym co robi. Im dłużej jednak zagłębia się w wybraną przez siebie sprawę, tym ta wydaje się coraz bardziej tajemnicza i poplątana. Coś tu się nie zgadza. Joanna Chyłka odkrywa, że to właśnie tą sprawą nie chciał zająć się zupełnie nikt ze środowiska prawniczego. O co tutaj chodzi? I czy na życie Chyłki ktoś czyha?

Szybka, choć mało sensowna akcja

Remigiusz Mróz korzysta w Skazaniu ze sprawdzonych rozwiązań. Akcja gna na złamanie karku praktycznie od pierwszych stron powieści, choć trzeba przyznać, że następujące po sobie wydarzenia wydają się mało sensowne. Jednak jest to akurat coś, do czego autor przyzwyczaił swoich czytelników w tej serii. Mróz nigdy nie prosperował do miana autora literatury ambitnej, zawsze chciał tworzyć powieści szybkie, lekkie, zajmujące i mało wymagające. I takie też jest Skazanie. 

Czym charakteryzuje się nowa książka Remigiusza Mroza pod tytułem Skazanie:

– to już piętnasty tom serii o przygodach Joanny Chyłki,

– wysokie tempo akcji,

– niewymagająca literatura popularna,

– jedne z lepszych zwrotów akcji w serii,

– ostra wymiana zdań pomiędzy bohaterami.