Kolejna doskonała część serii Joanna Chyłka

Zdarzają się tacy świetni autorzy, którzy nigdy nie zawodzą. Wśród nich jest twórca popularnej serii “Joanna Chyłka”. Dowodem na jego kunszt i niesłabnącą wenę jest jej kolejna już część “Skazanie (tanio kupisz tutaj)“.

Wszelkie oczekiwania zostały w pełni zaspokojone

Jeśli połączy się talent z pomysłowością i doda to tego systematyczność, to efektem jest taki cykl jak ten. Każdy tom to strzał w dziesiątkę. Zastanawiam się czasem, jakie nieskończone pokłady wyobraźni trzeba posiadać, żeby z taką konsekwencją tworzyć tak doskonałą serię. To już piętnasta część i jak zwykle się nie zawiodłem. Początki cyklu sięgają 2015 roku i mogę tylko stwierdzić, że w tym przypadku ilość przekłada się również na jakość. Jeśli dodać do tego inne książki, jakie pisze Remigiusz Mróz, to mogę mieć jedynie podziw dla autora.

Za każdym razem, kiedy biorę powieść o perypetiach Chyłki, to wiem, że jest to coś wybornego. Tym razem bohaterka aż rwie się do pracy, ponieważ w końcu odzyskała prawo do wykonywania zawodu. Dzięki temu ma nadzieję na wyjście na prostą i kontynuowanie kariery zawodowej. Przydałaby się też jej w tym celu jakaś większa sprawa, żeby zabłysnąć.

Rzeczywistość okazuje się dla niej bardziej rozczarowująca. Musi zająć się przypadkiem, którego nie chce nikt inny. Dotyczy on rzekomego samobójstwa pewnej dziewczyny. Jej matka nie wierzy w to, że córka sama odebrała sobie życie. Podczas badania tej sprawy Chyłka odkrywa coś bardzo niepokojącego. Doszło do manipulacji i uchybień proceduralnych. Tylko czy uda jej się doprowadzić do tego, że zwycięży sprawiedliwość? Czeka na nią również coś, co w jej życiu osobistym jest czymś nowym.

“Skazanie” to od początku do końca rewelacyjna powieść

Czyta się ją błyskawicznie i dosłownie przelatywałem przez kolejne strony. Nie zdradzę dalszego ciągu fabuły, żeby nie psuć radości z obcowania z tą książką. Według mnie jest to następna świetna pozycja w serii. Remigiusz Mróz ponownie udowodnił, że ma jeszcze wiele do zaoferowania. Zachęcam do sięgnięcia po tę powieść. Zdecydowanie warto to zrobić i stać się częścią emocjonujących wydarzeń.